И тази година на големия християнски празник Йордановден свищовлии ще могат да наблюдават ритуала вадене на кръста от водите на река Дунав.
На 6 януари от 10.30 часа, в местност „Паметниците“, край Свищов ще се проведе традиционното скачане в река Дунав за богоявленския кръст. В чест на празника, отец Михаил ще направи молебен за здраве и ще хвърли кръста в студените води на втората по дължина европейска река.
Желаещите да участват в надпреварата за богоявленския кръст е необходимо да се запишат на 6 януари от 9.00 часа в Спортен комплекс „Свищов“, където ще им бъде направен медицински преглед.
По традиция, голям огън край река Дунав и ще очаква всички участници, за да ги сгрее в студения януарски ден.
Коментирай