Спартак свален от върха в Мездра

08.11.2011 | 12:46 ч.

Първа загуба от началото на сезона претърпяха футболистите от плевенския "Спартак". Надигра ги конкурентът им за първото място "Локомотив" в Мездра с 2:0. Герой за домакините стана нападателят Петър Златков, който реализира и двете попадения. Двубоят обаче започна оптимистично за спартаковци. В първия четвърт час нашите се разминаха на косъм с гола. Капитанът Кунчо Кунчев и Васил Шопов се измъкнаха на два пъти от „железничарската” защита, но така и не преодоляха вратаря Христо Митов. През цялото първо полувреме на терена доминираше напрежението за сметка на футбола. Въпреки това локомотивци взеха гол преднина. Той падна в 38-ата минута, когато Златков посрещна от въздуха избита топка и тя спря в мрежата зад плевенския страж Васил Тодоров. След почивката нашите опитаха да наложат териториален превес, но така и не достигнаха до успешен завършек на атаките си. От своя страна домакините действаха прибрано, бранейки минималния аванс, и дебнеха на контраатаки. При една от тях в 84-ата минута Златков с шут по диагонала оформи крайното 2:0. Загубата свали "Спартак" от първото място и той вече е трети в класирането.