На 8 май 2022 г. се състоя състезанието по трейл бягане Canyon Creek Ultramarathon 2022г. Старт/ финалът тази година беше в живописното русенско село Кошов.
Състезателите участваха в дисциплини 10, 25 и 60 км с различна денивелация, както и 2 км за децата. Включиха се над 200 участници основно от България и Румъния. На пунктовете на разположение на състезателите безвъзмездна помощ оказваха и доброволци от Русенския Университет "Ангел Кънчев ", Специалност " Кинезитерпия ".
В групата беше ръководител катедра "Обществено здраве " - доц. д-р Петя Парашкевова и доц. д-р Радослава Делева, които помагаха на крепостта Червен. Активни бяха и студентите Виктория Каргаки, Мартин Йорданов, Маринела Симеонова и Стефани Николова разположени на различни места по трасето. Координатор беше гл.ас д-р Александър Андреев. Десетки бегачи потърсиха консултация и лечение по време на състезанието. Освен терапия, всички обърнали се към специалистите получиха усмивки и ведро отношение.
Кинезитерпията е задължителен елемент в спортната практика, преди, по време и след активности. Ролята и в подготовката на спортистите и превенцията на травми е незаменима. Кадрите завършили „Кинезитерпия“ в Русенския университет през последните 30 години откакто се изучава специалността са реализирани на високо ниво и доказали ефективността си в България и в чужбина.
Коментирай