Страхотна Цвети не издържа срещу машината Серина

09.09.2020 | 21:57 ч.

Българската тенисистка Цветана Пиронкова напуска с гордо вдигната глава турнира от Големия шлем – US Open.

На четвъртфинал на Откритото първенство на САЩ пловдивчанката отстъпи с 1-2 сета пред една от най-големите тенисистки на нашето време – американката Серина Уилямс.

Цвети, която се завърна на корта след тригодишна пауза заради майчинство, изпоти да краен предел машината Серина, като в средата на втория сет дори изглеждаше, че българката може да победи именитата си съперничка.

Пиронкова спечели първия сет с 6:4 гейма, но загуби следващите два с 3:6, 2:6. Мачът продължи 2 часа и 20 минути. Серина записа цели 20 аса в двубоя, което до голяма степен й осигури крайната победа и класирането на полуфинал.

Пиронкова напуска турнира след четири победи и една загуба. За първи път в своята кариера тя достигна до тази фаза – топ 8 на US Open.