Вижте кои са отличените деца и младежи в рецитала „За да я има България“

Култура
01.03.2021 | 16:21 ч.

 

Обявиха  отличените деца и младежи в конкурса за рецитал „За да я има България“. Събитието беше организирано от  Общинския младежки дом в Русе.   

Общият брой участници за 2021 година е 345 и надхвърля всички досегашни издания, а след като се провеждаше онлайн в него лесно се включиха деца и младежи от други градове на страната ни.

Всичко това направи задачата на журито още по-трудна, включително и това да се слуша и гледа на запис, а не на живо, както е било досега. Организаторите на конкурса вярват, че всеки е представил себе си по най-добрия начин, именно за това и всички ще получат грамота за участие от 17-ото издание на конкурса.

Наред с прекрасните качества, които представиха участниците, има и такива, които няма да бъдат отличени. Причините са  неправилно подбрано стихотворение - например любовна лирика; ненаучено стихотворение, което се чете, твърде патетично или пък лишено от емоция и т. н.

 

Ето и списъкът с отличените участници за 2021 година в рецитала „За да я има България“:

 

 

 

 

Направление: Възрожденска поезия

 

 

 

I-ва възрастова група, /от 1 до 4 клас/

 

 

 

Възрожденска поезия

 

 

 

Поощрение

 

 

 

- Стилиян Стефчев, с. Ценово

 

- Аяна Стоянова, гр. Русе

 

- Петя Димитрова, гр. Русе

 

- Радост Колева, гр. Русе

 

- Мартин Петков, гр. Русе

 

- Емануил Цанов, гр. Русе

 

- Богдан Василев, гр. Русе

 

- Николета Стоянова, гр. Мартен

 

- Десислав Гергушки, гр. Русе

 

- Кристиян Кунев, гр. Русе

 

- Георги Георгиев, с. Семерджиево

 

 

 

Първо място

 

 

 

- Антон Ангеловски, гр. Русе

 

- Елия Цанкова, гр. Русе

 

- Валери Филев, гр. Русе

 

 

 

Второ място

 

 

 

- Борис Дрилски, гр. Русе

 

- Юлиян Маринов, гр. Русе

 

- Мартин Сърмов, гр. Шумен

 

 

 

Трето място

 

 

 

- Самуил Костов, гр. Русе

 

- Надежда Коева, гр. Русе

 

- Ема Славова, гр. Русе

 

 

 

 

 

 Втора възрастова група /от 5 до 8 клас/

 

Възрожденска поезия

 

 

 

Поощрение

 

 

 

 

 

- Тодор Велев, гр. Русе

 

- Паола Келерджиева, гр. Русе

 

- Ивона Йорданова, гр. Смядово

 

- Георги Петров, гр. Русе

 

- Владислава Мирчева, с. Караманово

 

- Сема Фикрет, с. Семерджиево

 

- Десислав Асенов, с. Караманово

 

- Ния Иванова, гр. Русе

 

- Ивет Пенчева, гр. Русе

 

- Виктория Величкова, гр. Бяла

 

 

 

Първо място

 

- Доника Върбанова, гр. Русе

 

- Теодор Ангеловски, гр. Русе

 

- Симона Йосифова, гр. Шумен

 

 

 

Второ място

 

 

 

- Дарина Даскалова, гр. Русе

 

- Марчело Петров, гр. Русе

 

- Светослав Матев, гр. Русе

 

 

 

Трето място

 

 

 

- Иван Паришков, гр. Русе

 

- Галена Георгиева, гр. Мартен

 

- Лили Иванова, гр. Шумен

 

 

 

Трета възрастова група /от 9 до 12 клас/

 

Възрожденска поезия

 

 

 

Поощрение

 

 

 

Не се присъжда

 

 

 

Първо място

 

 

 

- Даниел Георгиев, гр. Русе

 

- Теодора Даскалова, гр. Русе

 

- Аничка Анчева, гр. Горна Оряховица

 

 

 

 

 

 

 

Второ място

 

 

 

- Ивайло Каменов, гр. Видин

 

- Бейшан Яфес, гр. Исперих

 

 

 

Трето място

 

 

 

- Глория Маркова, гр. Видин

 

 

 

 

 

Направление: Съвременна поезия

 

 

 

I-ва възрастова група, /от 1 до 4 клас/

 

Съвременна, следвъзрожденска поезия

 

 

 

Поощрение

 

 

 

- Ангел Желев, гр.Шумен

 

- Рая Дочева, гр. Шумен

 

- Калина Петкова, гр. Русе

 

- Доминик Николов, гр. Русе

 

- Рени Петкова, гр. Русе

 

- Александра Петкова, гр. Русе

 

- Йоана Ганкова, гр. Бургас

 

- Борис Пишманов, гр. Бургас

 

- Дария Ганева, гр. Русе

 

- Кристина Белчева, гр. Бургас

 

- Елица Крумова, гр. Мартен

 

- Ема Токаджиева, гр. Русе

 

 

 

Първо място

 

 

 

- Андрей-Анатоли Манов, гр. Русе

 

- Радина Цонева, гр. Мартен

 

- Симона Колева, гр. Силистра

 

 

 

Второ място

 

 

 

- Мартин Гецов, гр. Русе

 

- Гювен Поси, гр.Тутракан

 

- Джейн Танжу, гр. Русе

 

 

 

Трето място

 

 

 

- Христо Костов, гр. Русе

 

- Светлозар Стоянов, гр. Русе

 

- Мария Дякова, гр. Русе

 

 

 

 

 

II-ра възрастова група, /от 5 до 8 клас/

 

Съвременна, следвъзрожденска поезия

 

 

 

Поощрение

 

 

 

- Александра Николова, гр. Русе

 

- Иван Иванов, гр. Мартен

 

- Николай Йорданов, гр. Мартен

 

- Денислав Георгиев, Семерджиево

 

- Даяна Василева, гр. Шумен

 

- Ивон Енева, с. Рупките

 

- Божидара Жечева, гр. Шумен

 

- Искра Партинова, гр. Русе

 

 

 

Първо място

 

 

 

- Владислава Георгиева, гр.Шумен

 

- Рафаела Цамбази, гр. Русе

 

- Деница Георгиева, гр. Русе

 

 

 

Второ място

 

 

 

- Константина Радева, гр. Шумен

 

- Ивет Пенчева, гр.Русе

 

- Иван Иванов, гр.Русе

 

 

 

Трето място

 

 

 

- Теодор Радионов, гр.Русе

 

- Божидар Димитров, гр. Шумен

 

- Имдат Найденов, с. Семерджиево

 

 

 

III-та възрастова група, /от 9 до 12 клас/

 

Съвременна, следвъзрожденска поезия

 

 

 

Поощрение

 

 

 

- Деница Кънчева, гр. Русе

 

- Айча Камил, гр. Русе

 

- Симона Русанова, Русе

 

- Никол Некезова, гр. Русе

 

- Вероника Николова, гр. Мартен

 

 

 

Първо място

 

 

 

- Борис Милчев, гр. Русе

 

 

 

 

 

 

 

Второ място

 

 

 

- Алис Туна, гр. Русе

 

 

 

Трето място

 

 

- Ивета Иванова, гр. Брезник

 

 

 

 
Печатни издания

  

 

   

 

     

 

 

Най-четени

Виц на деня

АРХИВ | изберете две дати

Управлението на „бисквитките“ (cookies) на интернет сайта на Вестник БРЯГ

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.