Вместо спортен директор на „Дунав” в елита – капитан на „Шумен” в Трета лига

10.08.2020 | 16:19 ч.

Отборът на „Шумен” постигна победа с 3:2 като домакин на старта на футболното първенство в Североизточна Трета лига за сезон 2020/2021.

Като домакини шуменци се наложиха над един от сочените за фаворити за първото място и промоция в професионалната Втора лига догодина – „Спартак” (Варна).

С капитанската лента на „Шумен” бе таранът Юлиян Загоров. През изминалите месеци – юни и юли, Загоров се водеше спортен директор на русенския „Дунав” в елита на България при така нареченото ново ръководство, което уж щеше да управлява „драконите”, но просто реши да абдикира, поставяйки клуба пред угрозата да изчезне от футболната карта на прага на новия сезон.

За щастие това не се случи, благодарение на феновете и треньорите в школата на „Дунав”, които основаха сдружение с нестопанска цел и взеха акциите, за да спасят клуба.

Иначе – „Шумен” губеше на полувремето от „Спартак” с 1:2. Варненци поведоха с 2:0 с голове на Мартин Минчев и Янаки Смирнов, а Христо Станчев намали секунди преди почивката. Отново Станчев бе точен за 2:2 в 61-ата. Загоров и компания стигнаха до пълния обрат и трите точки в 86-ата минута. Автор на попадението бе Румен Николов след асистенция на завърналия се във футбола след няколко години пауза Кяшив Фахрединов.

Преди години и Фахрединов и Загоров се състезаваха като футболисти с екипа на „Дунав”.

Битката между „Дунав” и „Шумен” в Трета лига е в 13-ия кръг – в началото на ноември в Шумен.

Резултати от други мачове от първия кръг на Североизточна Трета лига: „Черноморец” (Балчик) – „Черноломец” (Попово) 1:0, „Кубрат” – „Тополи” 0:0, „Устрем” (Дончево) – „Септември” (Тервел) 3:0.

Двубоите „Доростол” (Силистра) – „Светкавица” (Търговище) и „Бенковски” (Бяла) – „Лудогорец III” (Разград) са отложени.