Волейболистите на "Дунав" са на четвъртфинал за Купата на България

27.01.2021 | 19:10 ч.

Отборът "Дунав" се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

В мач от третия кръг, който се игра в късния следобед днес, русенци биха като гости отбора на "Град" (Белоградчик) след петгеймова битка - 3:2 (25:18, 23:25, 25:19, 22:25, 16:14 точки).

Въпреки, че се подвизават във втората група – Висшата лига, представителите на Белоградчик затрудниха максимално съперника и за малко не успяха да сътворят изненадата на кръга, като заслужават адмирации за своето представяне.

В петата решителна част домакините поведоха с 4:2 точки, увеличиха разликата до три точки - 12:9, а след това водеха с 13:11. В този момент, когато бяха на косъм от крайния успех, тимът на "Дунав" показа устойчивост и  характер, като направи обрат за 16:14 точки, с което изкова победата и продължава напред в турнира, намирайки място сред осемте най-добри в надпреварата.