Златна и сребърна купа за дамския бокс в БК "Русе"

25.03.2021 | 18:36 ч.

Две отборни купи и общо 10 медала - три златни, пет сребърни и два бронзови, завоюваха състезателките на БК "Русе" на домашния боксов ринг.

В зала "Дунав" днес завърши първият кръг на държавното лично-отборно първенство и Купа "България" по бокс за жени и девойки

Девойките на БК "Русе" триумфираха със златната купа. На второ място завърши БВС, а трети е "Локомотив" (Русе).

При жените БК "Русе" остана на второ място след софийския "Локомотив". Двата клуба завършиха с равен брой точки. Столичният клуб обаче излъчи три шампионки, в лицето на Стойка Кръстева (51 кг), Добромира Георгиева (75 кг) и Андреа Сиркова (+81 кг), докато русенки останаха с две – Севда Асенова (48 кг) и Габриела Димитрова (54 кг). На трето място в крайното подреждане се нареди БВС, благодарение титлата на Светлана Станева (64 кг).

Злато за БК "Русе" при девойките донесе Бианка Василаше в категория до 69 кг.

Габриела Димитрова бе отличена за най-технична боксьорка на турнира в Русе.

Треньори на състезателките в БК "Русе" са Съби Събев, Калоян Димитров, Павел Сяров и Николай Коев.