Злато, сребро и бронз за каратеките от „Ипон“ от Европейското първенство в Мадрид

27.09.2022 | 15:01 ч.
На Европейското първенство по Киокушин-кан в Мадрид, Испания на 24 септември, Ангел Ганев стана европейски шампион, Елена Емануилова е сребърна медалистка, а Борис Василев спечели бронзов медал.

Елена се падна с по-тежка и по-едра съперничка на финала, но се пребори за вицешампионската титла.

Четвъртата участничка от русенския отбор на Спортен клуб „Ипон“ Магдалена Здравкова не можа да стигне до медалите, но показа отлична игра, съобщиха от клуба.

Треньор на Спортен клуб „Ипон“-Русе е Мирослав Барбов. Момичетата – Магдалена Здравкова и Елена Емануилова се състезаваха в категория 45+ кг, 12-13-годишни.

Припомняме, че Елена Емануилова през май т.г. стана републиканска шампионка на Държавното първенство в Ловеч.